Bizden Haberler

Bu bölümden firmamız ile ilgili haberlere ulaşabilirsiniz...

LEED sertifikalı İstanbloom projesine ARI YANGIN ÇÖZÜMÜ...Esin Yapı tarafından İstanbul Zincirlikuyu’da 14 bin 760 metrekare arsa üzerinde yükselen, 46 katta 170 rezidans konuttan oluşan İstanbloom projesi şehrin tam merkezinde muhteşem İstanbul manzarasıyla bölgesinde benzeri olmayan bir yaşam alanı sunuyor.

Mimarisi ve ayrıcalıklı proje özellikleriyle dikkat çeken İstanbloom projesinde Arı Yangın, yangın pompa grubu, sulu söndürme sistemleri ve gazlı söndürme sistemleri ile yer aldı.

Pompa Grubunda temsilcisi olduğumuz Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 2 adet 750 GPM 160 mSS , 2 adet de 1000 GPM 116 mSS 200 HP motor 2950 RPM değerlerinde olmak üzere toplam 2 set yatay tip bölünebilir gövdeli elektrikli yangın pompaları kullanılmıştır. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 10 GPM, 160 mSS ve 20 GPM 116 mSS değerlerinde 2 adet kaçak giderme pompası da sisteme entegre edilmiştir.

Sulu söndürme sistemlerinde kullanılan kelebek vana, ıslak alarm vanası, yükselen milli vana, çek vana ve sprinklerler de UL listeli ve FM onaylı olarak Reliable markasından ve Reliable firmasının tedarikçi konumunda bulunduğu güvenilir kaynaklarından sağlanmıştır. Projede özellikle Reliable marka gizli kapaklı tip sprinklerler ile geniş korumalı gizli tip sprinklerler kullanılmış olup, ¾” bağlantı çaplı, K faktörü 160 olan bu geniş korumalı sprinklerler ile 36 m2’ye kadar koruma alanı ile sprinkler sayılarında klasik tipe göre ciddi adetsel tasarruf sağlanmıştır.

Ayrıca Telekom, CCTV, elektrik ve trafo odalarında Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği ve TS EN 15004’ e göre FM-200 gazlı söndürme sistemleri tasarlanmış ve saha koşullarına ve silindir yerlerine uygun olan bir borulama dizayn edilmiştir.

Gazlı söndürme sistemlerinin sağlıklı ve güvenilir bir şekilde çalışabilmesi için hidrolik hesapların yapılarak projelendirilmesi, borulaması, montajı ve sızdırmazlık testlerinin de yapılarak sistemin devreye alınması Arı Yangın tarafından yapılmıştır

 

Tüm Haberler